ZANOCUJ W LESIE - OPOLSKIE BORY

Opolskie Bory”  to obszar do uprawiania bushcraftu na terenie Nadleśnictwa Opole. Do odbycia leśnej przygody udostępniamy dla Was obszar w 4 leśnictwach: Zawada, Dębska- Kuźnia, Knieja i Dąbrowice. Łącznie mamy przygotowane ponad 1500 ha stuprocentowego lasu. Szczegółowe lokalizacje na mapach poniżej.

Już od 1 maja można podnieść poziom adrenaliny we krwi, poczuć zew prawdziwej dzikiej przygody i odbyć wędrówkę leśną knieją wraz z noclegiem wśród roślin i zwierząt lub odwrotnie, zanurzyć się w leśnej ciszy, odprężyć się i ukoić wszelki stres. Zapraszamy w „Opolskie Bory”

       Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim wybierzecie  się na wyprawę należy zapoznać się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  taki teren jest czasowo wyłączony z bushcraftu.
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/
  4. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na te powierzchnie obowiązuje zakaz wstępu
  5. czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  6. terminami i lokalizacją polowań zbiorowych organizowanych od 1 listopada do 15 stycznia. Informacja dostępna na stronie Nadleśnictwa w zakładce „Turystyka, Zanocuj w lesie”. Na obszarze, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  7. Jeśli przewidywany nocleg będzie trwał więcej niż 2 noce lub/i w jednym miejscu na raz nocować będzie więcej niż 9 osób  należy wypełnić formularz  zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Wypełniony formularz należy przesłać na adres mailowy Nadleśnictwa Opole opole@katowice.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem.

Koordynator programu w Nadleśnictwie Opole: Kamil Kaniecki, tel.: 531-041-605

 

Poniższy link daje mozliwość wypełnienia ankiety, która posłuży do oceny i ulepszania Programu "Zanocuj w lesie" :

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl