Lista aktualności Lista aktualności

100 drzew na 100-lecie niepodległości

100 drzew na 100–lecie niepodległości

W tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę włączyli się pracownicy Nadleśnictwa Opole wspólnie z pracownikami i wiernymi radiosłuchaczami Rock Radia. Akcję sadzenia zorganizowano 27.10.2018 r. na terenie Nadleśnictwa Opole w Leśnictwie Dąbrowice. Spontanicznie postanowiono zasadzić znacznie więcej drzew niż symboliczne 100 drzew na 100 lat, w sumie posadzono 1200 sztuk sosen.

Uczestników akcji powitała Zastępca Nadleśniczego  Lidia Bocianowska, która wyraziła zadowolenie z inicjatywy tak nietypowej formuły obchodów tej wyjątkowej rocznicy i zaproszenia do niej właśnie leśników z Nadleśnictwa Opole. Dużym zaskoczeniem dla uczestników akcji był fakt, iż przewidziane do posadzenia 1200 sosen to kropla w morzu sadzonek wysadzonych w tym roku przez nasze nadleśnictwo, morzu blisko 1,8 mln młodych drzewek. Przed wspólną pracą, szczegółowego instruktażu dotyczącego techniki sadzenia oraz zasad zachowania bezpieczeństwa dokonali Leśniczy Leśnictwa Dąbrowice Piotr Gomulski wraz z Podleśniczym Leśnictwa Dąbrowice Sylwestrem Wilkiem. 

Po zakończeniu sadzenia wszyscy uczestnicy akcji zjedli wspólnie gorący posiłek przy ognisku, zasiadając pod namiotami, o które zatroszczyli się w ten chłodny i mżysty dzień leśnicy z Nadleśnictwa Opole.

Na zakończenie wspólnego sadzenia, Pani Kinga Rzadkowska, Sekretarz Redakcji Rock Radia umieściła pamiątkową tablicę z informującą, iż akcja sadzenia drzew przez słuchaczy Rock Radia służy upamiętnieniu rocznicy 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za udział, redakcji Rock Radia gratulujemy pomysłu. Wyrazy podziwu za wytrwałość pomimo deszczowej pogody, a zwłaszcza najmłodszemu uczestnikowi, który miał zaledwie 3 miesiące.