Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NIEZWYKŁA ATRAKCJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

NIEZWYKŁA ATRAKCJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

NIEZWYKŁA ATRAKCJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

2015-09-01

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, o udostępnieniu od 1 września br. nowej przestrzeni edukacyjno-dydaktycznej o powierzchni przeszło 200 m2. Zajęcia edukacyjne są realizowane z pomocą nowoczesnych systemów multimedialnych pozwalających maksymalnie pobudzić i ożywić wyobraźnię odwiedzających. Gra światła, dzięków, powiewy wiatru, uderzenie mroźnego powietrza, czy orzeźwiające krople deszczu w połączeniu z ogromną ilością eksponatów, umożliwia przeżycie spektaklu przez który przeprowadzi nas profesjonalny lektor. Ciekawi mogą poszerzyć wiedzę korzystając z kiosków multimedialnych, a profesjonalne projektory multimedialne zapewniają projekcję filmów w wysokiej jakości. To wszystko, aby opowiedzieć o przyrodzie Nadleśnictwa Opole, o jej pięknie, ale i zagrożeniach dla lasu. Opowiedzieć o lesie, jego budowie, mieszkających w nim zwierzętach, ale i o pracujących w lesie ludziach. Opowiedzieć o zasadach bezpiecznego dla lasu i nas samych, rozumnego korzystania z leśnych bogactw i odpoczynku na łonie przyrody.

Scenariusze dostosowano do różnego poziomu wiekowego odwiedzających, od przedszkolaków po osoby dorosłe. Mieszcząca się na drugim piętrze w budynku siedziby Nadleśnictwa Opole przy ulicy Groszowickiej 10 w Opolu przestrzeń edukacyjno-dydaktyczna dostępna jest również dla osób niepełnosprawnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Obiekt zrealizowano z udziałem funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszych progów. W celu umówienia grup prosimy o kontakt z Natalią Złotek pod numerem telefonu 77 4540 541 lub komórkowy 608 019 993